Not known Factual Statements About leczenie jaskry warszawa

Leczenie operacyjne jaskry otwartego kąta to zwykle leczenie polegające na obniżeniu ciśnienia w oku. Wyróżniamy kilka rodzajów operacji obniżających ciśnienie. Ponieważ ciśnienie zależy od ilości specjalnego płynu w oku większość operacji polega na tym aby w kontrolowany sposób zmniejszyć jego ilość lub spowodować aby oko produkowało go mniej. Najbardziej popularna jest trabekulektomia polegająca na wytworzeniu specjalnej drogi odpływu wody ze środka oka. Zadaniem chirurga jest stworzenie odpowiedniego otworu tak aby odpływało z oka tyle wody ile potrzeba. Mniej popularnym, trudnym technicznie zabiegiem, jest zabieg nieprzenikającej skleprektomii gdzie zwiększa się odpływ z oka ale bez wytwarzania w nim dziurki.

Okulista może wykryć jaskrę podczas prostego, ale kompleksowego badania oka. W trakcie wizyty lekarz wprowadza krople do oczu, aby rozszerzyć źrenice, a następnie za pomocą specjalnego światła i soczewki powiększającej bada tył oka i nerw wzrokowy.

Natomiast kolejne badania pola widzenia służą wykrywaniu progresji i oceny szybkości z jaką dochodzi do pogarszania funkcji wzroku.

Jeszcze nie tak dawno jedyną metodą leczenia tej choroby było usunięcie gałki ocznej na skutek znacznych objawów bólowych. Obecnie leczenie jest bardzo trudne ale może zakończyć się powodzeniem jeśli terapia zostanie wdrożona odpowiednio wcześnie.

Wysoka jakość usług to zasługa wiedzy i umiejętności naszej kadry – specjalistów okulistyki z ponad twenty-letnim stażem w diagnostyce i leczeniu jaskry oraz AMD. Przez przeszło dwie dekady współtworzyłyśmy renomę placówek takich jak warszawski Instytut Jaskry i Chorób Oka czy Klinika Okulistyki CMKP, by dziś nieść pomoc pacjentom we własnym ośrodku – Centrum Okulistycznym Jaskra.

Diagnostyka jaskry polega na badaniu czy nerw wzrokowy dobrze działa. W tym celu sprawdza się pole widzenia i wykonuje badanie komputerowe tarczy nerwu wzrokowego HRT oraz badanie włókien nerwowych GDX. Badania te należy powtarzać 2 razy w roku. Leczenie jaskry polega głównie na obniżaniu ciśnienia w oku czyli przyjmowaniu specjalnych kropli. Niekiedy konieczne jest przeprowadzenie zabiegu laserowego lub operacyjnego (laserowe leczenie jaskry).

W tej kwestii bardzo ważne jest odpowiednie podejście, które zapewni pacjentowi wysokie standardy oraz komfort badania. W wyniku pojawienia się choroby, pacjenci bardzo często obawiają się przebiegu zabiegu, dlatego należy wybrać specjalistę, któremu możecie Państwo całkowicie zaufać. Leczenia jaskry w Warszawie nie należy się bać. Zwiększy to Państwa poczucie bezpieczeństwa oraz wpłynie pozytywnie na komfort psychiczny.

Jaskra jest chorobą, która nie jest całkowicie uleczalna, ale dzięki nowoczesnym metodom leczenia można zahamować postęp schorzenia oraz znacznie poprawić jakość widzenia u pacjenta. Celem leczenia jest zmniejszenie ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Jeżeli mamy do czynienia z jaskrą wtórną gdzie wysokie ciśnienie w oku jest tylko objawem, a przyczyna to zupełnie inna choroba, leczyć należy przyczynę podstawową. Jaskrę PEX i jaskrę wtórną w podwichnięciu soczewki leczy się usuwając soczewkę z oka.

To zaś sprawiło, że przyjęła się ona praktycznie na całym świecie, a jej znaczenie w leczeniu jaskry jest obecnie bardzo duże.

Uzyskanie dokładnej diagnozy może być jednym z najbardziej ważnych doświadczeń – zwłaszcza jeśli przez jakiś czas szukałeś odpowiedzi. Godziny Otwarcia

Wybór sposobu leczenia w jaskrze Zależy od stopnia postępu jaskry i jej postaci. Jeśli write-upępy choroby są niewielkie, zaczynamy od leczenia farmakologicznego. W kolejnych etapach zalecane są zabiegi laserowe np.

Siateczka beleczkowania przypomina leczenie jaskry warszawa sito, zbudowane z beleczek tworzących warstwy z większymi i mniejszymi przestrzeniami, przez które ciecz wodnista wypływa z oka.

metodą aplanacyjną z wykorzystaniem tonometru Goldmana. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowego obrazu nerwu wzrokowego i/lub podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego okulista kieruje pacjenta na specjalistyczne badania. Do badań tych należy OCT, pole widzenia oraz pomiar grubości rogówki (pachymetria).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *